SPL- درس هشتم: آخرین قسمت گواهینامه- آزمون SPL چگونه انجام می شود؟

آموزش کامل فلایت سیمولاتور 2004 (قسمت نهم)  


SPL- درس هشتم: آخرین قسمت گواهینامه- آزمون SPL چگونه انجام می شود؟

به شما تبریک می گوییم! شما توانسته اید با دنبال کردن این دروس و تمرین هایی که شخصاً انجام داده اید، به مرحله شرکت در آزمون SPL برسید. باید بدانید که اگر در این آزمون موفق عمل کنید، می توانید نخستین گواهینامه خود را، یعنی گواهینامه نخستین پرواز مستقل را از شبیه ساز مایکروسافت دریافت نمایید. نگران نباشید! کار چندان مشکلی نیست. فقط باید نکاتی را که در درس های پیشین آموخته اید، به خوبی به کار بگیرید و به هیچ وجه هول نشوید. برای شرکت در آزمون SPL، به قسمت Flying Lessons در فلایت سیمولاتور بروید. در قسمت Student Pilot، گزینه Lesson7: Your Solo Flight را کلیک کرده و Fly This Lesson Now را کلیک نمایید. حالا بیایید کمی به چگونگی انجام این آزمون جذاب بپردازیم.


در ابتدای آزمون، شما در باند 19 در فرودگاه برمرتون قرار دارید. ابتدا مقدار گاز موتور را به میزان حداقل برسانید. سپس به گفته های معلم خلبانتان گوش دهید. هنگامی که اجازه آغاز پرواز از سوی معلم خلبانتان داده شد، گاز موتور را به حداکثر رسانده و ترمز ها را آزاد نمایید. هنگامی که به سرعت 55 نات رسیدید، دماغه هواپیمایتان را به میزان 10 درجه بالا دهید تا به آرامی از سطح باند جدا شده و به پرواز در آیید. حالا، هواپیمایتان را برای وضعیت صعود ده درجه تریم کرده و اجازه دهید سرعت هواپیمایتان به 80 نات برسد. در این حالت، شما باید در حال پرواز با سرعت 80 نات و هدینگ 190 درجه باشید. همین وضعیت را تا رسیدن به ارتفاع Level Off، یعنی ارتفاعی که در آن شما به صعود پایان داده و پرواز مستقیم را در پیش می گیرید، ادامه دهید. اگر می دانید هواپیمایتان تنظیم یا در حقیقت تریم نیست، با آن نجنگید. بلکه همیشه هواپیمایتان را تریم کنید تا یک پرواز میزان شده و زیبا داشته باشید. سعی کنید در طی پرواز مستقیم، سرعتتان را زیر 100 نات حفظ کنید. توجه داشته باشید که در این آزمون، می توانید تنها تا 100 فوت با ارتفاع اصلی، 10نات با سرعت اصلی، 10 درجه با جهت اصلی و 3 درجه با زاویه صعودتان اختلاف داشته باشید. اگر اختلاف مشخصات پروازیتان به بیش از این مقدار برسد، متاسفانه شما در این آزمون مردود اعلام می شوید. پس از آن که به ارتفاع 1500 فوتی رسیدید، یک دور با زاویه 20 درجه به جهت 90 درجه به چپ بزنید تا در هدینگ 100 درجه قرار بگیرید و...


مطالب بالا، گوشه هایی بود از کارهایی که باید در حین آزمون انجام دهید. از اینکه ادامه این مطلب نوشته نشده است، نارحت نشوید. چرا که تمام دستوراتی که باید اجرا کنید در فلایت سیمولاتور در حین پرواز، هم به شما گفته می شود و هم در گوشه سمت چپ بالا، به نمایش در می آید. سعی کنید نکات مورد نظر را به یاد داشته باشید. خصوصاً در فرود یا لندینگ بسیار دقت کنید. در پایان این پرواز، شما موفق به اخذ گواهینامه اولین پرواز مستقل خود خواهید شد. در زیر، تصویر گواهینامه SPL بنده را می بینید.


تصویر گواهینامه SPL یا خلبان دانش آموز


در صورت موفقیتتان، از شما دوستان می خواهم حتماً خبر دریافت گواهینامه تان را به من بدهید. در ضمن آموزش فلایت سیمولاتور در گواهینامه SPL در همین جا به پایان می رسد. قسمت بعدی آموزش، شروع آموزش گواهینامه خلبانی شخصی یا PPL خواهد بود که ان شاالله در صورت امکان، تا چند مدت دیگر شروع خواهد شد و بدین ترتیب، تمامی گواهینامه های سیمولاتور آموزش داده خواهند شد. موفق باشید!


نوشته شده در تاریخ جمعه 29 مرداد 1389    | توسط: ElHaM No1    | طبقه بندی: آموزش پرواز و مسائل مرتبط،     | نظرات()